בס"ד                


תגאל י
שראל בעת  אהבה
פרטי התקשרות לעמותת אור-הרשש כרמיאל
{C}{C}עמותת אור-הרש"ש כרמיאל
ע"ר מס': 580265387

בית כנסת ובית מדרש
סיוע לנזקק,ליתום ולאלמנה


מצא אותנו בגוגל
 
GOOGLE  
רח' משעול חצב  34 (פינת הפרחים) ת.ד.- 251  כרמיאל טלפקס:  04-9082351 (נוסח ספרדי) ע"ר-580265387


              לק"י  


פינת הנצחה לחללי צה"ל - ז"ל
לדף ההנצחה
הנציחו את יקירכם באתרקרא פרק תהילים
     לעלוי נשמתם    

-הדליקו נר לכבוד הרש"ש הקדוש-        -הוספה למועדפים-            -הפוך לעמוד הבית-         --מנהל האתר:-רפאל בר-שם.
טכס הכנסת ספר התורה שהוקדש לעלוי נשמות חללי צה"ל.  |  תמונות משיפוץ בית הכנסת אור-הרש"ש 2013  |  סדר תיקון עוונות-תשובה גדולה.  |  --כיתבו בפורום אור-הרש"ש--  |  התקליטור - גן עדן/גהינם - שכר ועונש - יצא לאור ומחולק לזכוי הרבים!  |  סדר תיקון עוונות-תשובה גדולה.  |  שימחת תורה תשע"ד באור-הרש"ש  |  
תאריך ושעה
 


הרב יעקב מלכה. מוהל מוסמך וזריז


פרסום ארצי


פרסום ארצי

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית  >>  הרש"ש הקדוש - זיע"א.
הרש"ש הקדוש - זיע"א.
 

הספר אור-הרש"ש שנכתב ונערך, ע"י יו"ר עמותת אור- הרש"ש, רפאל בר-שם, על תולדות הרש"ש הקדוש זיע"א.
הספר מתאר את קורות הרש"ש הקדוש שנאספו מספרים רבים, מים לידתו בתימן, גדילתו שם ובריחתו לארץ ישראל. ברב חכמתו בתורת הסוד,הזוהר הקדוש והקבלב של האר"י ז"ל. הפך להיות ראש ישיבת המקובלים בית-אל בירושלים, ורבו הדברים על הניסים והניפלאות שעשה בארץ ובעולם. בכל תחום ובכל ענין... הספר מרתק מאד, וערוך בטוב טעם. וכמובן מעוטר בהסכמות וברכות של רבנים,שהם מורי ורבותי.

ספר התורה שנכתב לכבוד הרש"ש הקדוש זצוק"ל זיע"א.
ספר התורה שנכתב ע"י נכתב לכבוד נישמת הרש"ש הקדוש זיע"א, ונושא את שמו והוא נקרא ספר הרש"ש. הספר ניכתב אצל סופר מיומן וירא שמים בצתכלית והוא מהודר ביותר. רבים האנשים והנשים שבאים אל בית הכנסת אור-הרש"ש בכרמיאל,שגם אותה בנינו על שמו, ומתפללים בארון הקודש מול ספר התורה של הרש"ש ומבקשים ישועות ותשועות בזכותו של הצדיק, ורבים נענו בתפילתם ונושעו. כי הרש"ש הקדוש אמר והבטיח. כי מי שיתפלל מעומק ליבו ויבקש את זכותו לישועה מאת השם, הוא יעמוד לפני כיסא הכבוד ויבקש מהשם ית' בעבור האיש או האישה המבקשים.

חובת לימוד הזוהר הקדוש והקבלה! - הספר "קול-קורא" שחיבר יו"ר העמותה רפאל בר-שם בנושא לימוד הקבלה.
********************************* יו"ר העמותה רפאל בר-שם הוציא את הספר קול-קורא על חובת לימוד הזוהר והקבלה בדור הזה ובו ראיות אין ספור כי לא רק שמותר לעסוק בתורת הסוד הזוהר והקבלה אלא חובה לעסוק בה. הספר מעוטר בהסכמות הרבנים המקובלים הרב הדיה.ראש ישיבת המקובלים. בית-אל בירושלים. והרב בניהו יששכר.ראש ישיבת המקובלים. נהר-שלום בירושלים. הספר ניכתב והודפס מתרומות הציבור,וניתן חינם ונכתב על מנת להפיץ ולהגדיל את לימוד תורת הזוהר והקבלה. ********************************* חייב כל יהודי, לעסוק בחכמת הזוהר והקבלה בדור הזה. כי בזה ייגאלו ישראל ותקום אמא שכינה מעפר... הרש"ש הקדוש זיע"א ********************************* ...אדם העוסק במשנה ובתלמוד בבלי ולא ייתן חלק גם אל סודות התורה הרי זה דומה, לגוף היושב בחושך בלי נישמת אדם בו.... ********************************* מן המובחר שיעסקו בזוהר גדולים וקטנים, שבזכות זה יבוא מלך המשיח... ומשנת ה"ש הותרה הגזרה והרשות נתונה לסוק בתורת הסוד... ********************************* ...הירידה הגדולה של הדור הזה, שעזבו שמירת התורה, היא מסיבת מניעת הלימוד הקדוש חכמת הקבלה.......השל"ה הקדוש זיע"א. ********************************* ...כל הגבעות התקלקלו,כי בראות התלמידים הקטנים את הגדולים, יראים ואינם עוסקים בחכמה הזו, אין ספק כי לא יהיה להם חלק לעולם הבא... הרב חיים ויטל...מהרח"ו. זיע"א. ********************************* ...ידוע הוא כי הגורם לכל הייסורים הנוראים של עניות וחרב וביזה, הוא מפאת חוסר הישתדלות בלימוד חכמת הקבלה... מעלות הסולם....זיע"א. ********************************* ...כל מי שלא טעם טעמה של חכמת הקבלה,לא יטעם טעם יראת חטא מימיו.... השל"ה הקדוש זיע"א *********************************

כתביו בקבלה.
רבי שלום שרעבי חיבר ספרים רבים וחשובים בחכמת הקבלה,ורוב חיבוריו נכללים בספרו סידור הרש"ש ושמו "נהר שלום". הקדמת הסידור מכונה בשם "רחובות הנהר" . אשר מופיעים ב- "עץ-חיים". כרך ג' בכתבי הארי ז"ל. בהקדמה כלל וסידר כל סדר השתלשלות העולמות המבוארים בכתבי הארי ז"ל. ובסידור הקדמות לכוונות התפילה והכוונות עצמן. עוד כתב בגליון "עץ חיים".הגהות הנקראות "הגהות השמש לעץ חיים". השמ"ש -ראשי תיבות. הרב - שלום - מזרחי - שרעבי. מלבד ספרים אלו נשארו כתבי יד רבים של רבינו. חלק מהם נידפס בספרים שונים, וחלק גדול נישאר עלום. מלבד אלו האוצרות,שלא מצא רבינו לנכון להעלותם על גבי הכתב. נשמת רבינו הרש"ש הקדוש,עלתה בסערה השמיימה ביום שישי בערב. ערב שבת קודש בתאריך י' לחודש שבט שנת התקל"ז 1777.למנינם.

תולדות הרש"ש הקדוש זיע"א
קיצור תולדותיו. הרש"ש הקדוש, או בשמו המלא רבי שלום מזרחי דידיע שרעבי. נולד בצנעא שבתימן בשנת ת"פ - 1720 לאביו רבי יצחק שרעבי. הילד שלום היה ילד מיוחד,שלא הסתפק בלימוד אצל המארי,ונפשו האצילה ביקשה לחדור אל ניבכי הסוד של התורה הקדושה עוד בהיותו נער רך בשנים. לאחר מות אביו יצחק, אירע לו מקרה כשל יוסף הצדיק. אשר השר ביקשה כי חלילה ישכב עימה, והוא סרב וקפץ מחלון הקומה השלישית של ארמון השר, ומאז נירדף ע"י אשת השר. ולכן,ועקב כך, הוא נאלץ לברוח לארץ ישראל. ועזב את אימו ואת אחיו ואחיותיו, וצעד ברג במשך שבועיים ימים,לעבר נמל עדן שם עלה לאוניה, והחל מסעו לישראל ולירושלים עיר הקודש דרך הודו בגדד וסוריה. שאליה, לא"י, תמיד שאף להגיע וללמוד בישיבת המקובלים בית אל שבירושלים. בהגיעו לארץ ישראל במסע גמלים דרך סוריה, הגיע לישיבת בית אל שבירושלים בה היה הרב גדליה חיון ראש הישיבה. בהגיעו לישיבה נותר גלמוד,צנום וחסר כל. הרב חיון וחכמי הישיבה, חסו עליו ומינו אותו למשרתם של החכמים. שיגיש קפה, וישטוף את ריצפת הישיבה. הוא היה מרוצה מאד, כי כי נמנע מלהתגלות.ואיש אכן לא ידע על גודל חוכמתו וידיעותיו ברזי ובניבכי תורת הקבלה והסוד. הוא היה יושב ומתבודד לו בקרן זוית,ולא הרגישו בו,כי לא ידעו את חכמתו הרבה,וגם היה צנוע מאד ולא רצה להתגלות. מעט מעט נתגלה אורו, והרב גדליה חיון מינה אותו לשבת איתו בראש השולחן,ולהיות יד ימינו, כמשנה לראש הישיבה.וכמחליפו. ואכן,לאחר פטירת הרב חיון מינו אותו לראש ישיבת המקובלים בית אל בירושלים. הוא היה איש פלאות,והיה מחולל ניסים,ועסק אך ורק בתורת הקבלה של האר"י הקדוש. וכבר אמרו עליו חכמי הקבלה כי הרש"ש היה ניצוץ נשמתו של האר"י הקדוש ז"ל. קטע זה מובא מספר אור הרש"ש המספר על חייו ופועלו של הרש"ש הקדוש,הנראה כאן למעלה משמאל. שנכתב וחובר ע"י יו"ר העמותה ע"ה - רפאל בר-שם-הי"ו.

מונה:

האם ראוי לדעתך לקרוא רחוב בכרמיאל - ע"ש המקובל האלוקי - מרן הרש"ש הקדוש.זיע"א??
[תוצאות]


*מבצע גאולה* רכוש 100 תקליטורים לזכוי הרבים.במחיר סמלי של- 5 ש"ח ליח'.

הזהר הקדוש
בתקליטור
הזוהר הקדוש בתקליטור אחד - מופץ חינם לזכוי הרבים ולשם שמים.
מופץ חינם ע"י
אור-הרש"ש

לייבסיטי - בניית אתרים